İletişim Bilgileri

Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Antikhan İnşaat, Kentsel Dönüşüm konusunda tamamen profesyonel bir kadroya sahip olup tüm süreçleri sizler için takip etmekte ve bu konuda uzman çözümler sunmaktadır. Bize danışmadan asla karar vermeyin.

YAPI İNŞAAT

Mesleğimizi keyif alarak yaptığımız için tüm yönetim kadrosu ve ekip olarak ortaya harika sonuçlar çıkarmaktayız. Tamamen güvenli depreme dayanıklı projeler yapmak için en önemli konudur.

TAAHHÜT

Evinizden memnun değilmisiniz ? Daha iyi nasıl olabilir ki ? gibi sorularla kafanız sürekli meşkulse o halde bizimle tanışma zamanınız gelmiş demektir. Şimdi bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

MODERN VE KULLANIŞLI İÇ TASARIMLAR

Amacımız insan hayatını, kolaylastıran güvenle, özgürce yasayabileceginiz yasam alanları olusturmak; Saglam ve kaliteli malzemeler, göz alıcı iç dizayn, modern hayata yeni bir adım... Siz sadece yeni bir baslangıca adım atmaya karar verin... gerisini bize bırakın.

DEPREM GERÇEĞİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Son zamanlarda bize en çok yönlendirilen sorulardan biri.. Sosyal Medyada çokça yer alan Kentsel Dönüsüm aslında yürürlüge giren 6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkındaki Kanundur. Kanunun adından da anlasılacagı gibi Türkiye' nin neresinde olursanız olun (mezra, köy, kasaba, ilçe, sehir) eski, ekonomik ömrünü tamamlamıs, yıkıldı – yıkılacak durumdaki evinizi bu kanun ile Devletin saglamıs oldugu avantajlardan yararlanarak yeniden yapabilirsiniz. Van Depremi; çarpık, denetimsiz kentlesmenin bize nelere mal olacagını bir kez daha hatırlattı. Maalesef sadece Van degil Türkiye' nin cennet ili Antalya'mız basta olmak üzere tüm sehirlerimizdeki binalar Afet ve Depremlere karsı dayanıksız. Afetlerde yitirilen Can Kaybı sıralamasında Dünya üçüncüsüyüz. Bu gerçegi kabullenip Kentsel Dönüsüm ile kendi evlerimizi baska alanlara kaydırılma korkusu yasamadan yeniden insa edebiliriz..

KENTSEL DÖNÜŞÜM'DEN NASIL YARARLANIRIM ?

Kentsel dönüsümden yararlanabilmeniz için binadan (1) kisinin tapu, nüfus cüzdanı, dilekçe, tapudan alınmıs bagımsız bölüm listesi ile bakanlıkça lisanslandırılmıs kentsel dönüsüm firmalarına basvuruda bulunması yeterli. Binanızda gerekli teknik incelemeleri yapacak ve binanız için deprem risk raporu hazırlayacaktır. Raporun bakanlıkça onayı ile bakanlık binanın tapu kaydına risklidir serhi koyar. Yukarıda anlattıgım 1nci asama ile binanız resmi olarak kentsel dönüsüm kapsamında riskli bir binadir. Bu süreç yaklasık 1 ay sürmektedir.